İmplantoloji

Çene kemiğine titanyum vidalar yerleştirilerek uygulanan implant, yapay diş köküdür. İmplantlar sayesinde geleneksel kron köprü protezlerindeki gibi diş kesimi yapılmadığından, hastanın sağlam dişleri korunmuş olur. Ayrıca tam dişsiz hastalarda protezlerin tutuculuğu için implantlardan yararlınılarak implant destekli hareketli protezler yapılabilir.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde hedef kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü dişler yaratabilmektir. Estetik diş hekimliği bilim, teknoloji ve sanatın birleşmesidir. Amacı "Sağlıklı ve Doğal Güzelliği" yakalamaktır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Bu uygulamanın sonucunda dişlerin rengi net olarak bir kaç ton açılabilemektedir.

Ortodonti

Çocuklarda ve yetişkinlerde diş çarpışıklıklarının ve çene anomalilerinin düzeltilmesi sağlanır. Çene darlığı, çarpaşıklık, alt çenenin ilerde veya geride olduğu durumlar, sapmalarının olduğu durumların tedavilerini kapsar.

Periodontoloji

Diş çevresi dokularını inceleyen bilim dalıdır. Diş eti kanaması, diştaşı birikimi, ağız kokusu, diş eti çekilmesi veya büyümesi, dişi saran alveol kemik kayıplarının tedavilerini ve cerrahilerini kapsamaktadır.

Kompozit Veneer

Kompozit Veneer, doğal dişlerinize estetik görünüm vermek amacıyla laboratuvar aşamalarını ortadan kaldırıp hekimin klinik şartlarında çoğu zaman lokal anestezi uygulamadan yaptığı kompozit tedavi şeklidir.

Zirkonyum Kuronlar

Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanabilecek kadar sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih edilen diş ve diş çevresi dokularda biyolojik uyumlu, bugüne kadar ulaşılabilen yüksek kaliteye sahip üründür.

Diş Protezi

Diş eksiği olanların, ağızda kalan diş sayısı ve bu dişlerin ağız içimde bulunduğu yerler, dişlerin dayanıklılıkları gibi detaylar diş hekimleri tarafından detaylıca değerlendirilerek ve belirlenerek, sabit veya hareketli protezlerin uygulandığı tedavi şeklidir.

Endodonti

Kök kanalı tedavilerinin gerçekleştirildiği ana bilim dalıdır. Kök kanalı tedavisinde diş kökünün içerisindeki enflamasyonlu dokular kanal aletleri vasıtasıyla çıkarılır, kök kanalı temizlenir, yıkanıp kurutulur, enfeksiyonun bir daha oluşmaması ve varsa diş dokularındaki hasarın onarılması amaçlanır.

Radyografi

Panoramik röntgen çenelerin, kemik kütlenin, tüm dişlerin, çene ve dişlerdeki birçok rahatsızlığın tek bir filmde görülmesini sağlamaktadır. Dişler ve çeneler hakkında genel bilgi vermeyi amaçlar, tedavi planlamasında yardımcı olur.

Pedodonti (Çocuk Diş Tedavisi)

Çocuk diş hekimliğinde oral muayene, diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, florür uygulaması ve fissür örtücü tedavilerini içerir.

Konservatif Diş Tedavisi

Diş çürüklerinin temizlenmesi ve oluşan boşluğun uygun bir dolgu malzemesi ile doldurulmasıdır. Günümüzde gelişen kompozitlerle son derece estetik ve dayanıklı dolgular yapmak mümkün olmaktadır.
WhatsApp chat