İMPLANTOLOJİ

Diş Kayıplarına Estetik ve Dayanıklı Çözüm

İmplantoloji, diş hekimliği alanında diş implantı uygulamaları olarak bilinir. Birçok kişi farklı nedenlerden dolayı diş kaybına uğrayabilir. Arka dişlerde yaşanan kayıplar ağız sağlığı sorunlarına yol açarken ön dişlerde yaşanan kayıplar aynı zamanda estetik açıdan da sorunlar yaratır.

Diş hekimliği alanında yaşanan gelişmeler sayesinde diş kayıplarına estetik ve dayanıklı çözümler sunuluyor. Eskiden yaygın olarak yapılan köprü uygulamaları, yerini daha estetik çözümler sunan implant tedavilerine bırakıyor. Uzun süre rahat kullanım sunması nedeniyle, diş implantları eksik diş tedavisinde diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Uzman Hekim Kadrosu
  • Güler Yüzlü Personel
  • Muayene ve Planlama
  • Yüksek Kaliteli Ekipmanlar
  • Estetik Diş Hekimliği
  • Kişiye Özel Gülüş Tasarımı
  • Hasta Memnuniyeti
  • Rahat ve Konforlu Ortam
  • Merkezi Lokasyon
İmplantoloji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Detaylı bir muayeneden sonra diş hekimi hasta için en uygun tedavi yöntemini belirler. İmplant tedavisinde, öncelikle titanyum malzemeden üretilen özel vidalar çene kemiğine yerleştirilir. Bu işlemden sonra hastanın birkaç ay boyunca geçici protezle yaşaması gerekecektir. Böylelikle yerleştirilen titanyum vidalar çene kemiğine yerleşecektir. Diş hekimi tarafından belirlenen sürenin tamamlanmasından sonra, hastanın ağız ve diş yapısına uygun olarak tasarlanan protez yerleştirilir.

Tedavi Ne Kadar Süre Kalıcı Olur?

Uygulanan implantlar uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Doğru implant seçimini ve doğru ağzı ve diş bakımı, implantların kullanım süresini uzatır. Tedaviden sonra düzenli olarak diş muayenesi olmak da uygulamanın ömrünü uzatır. Ayrıca ön dişlere de uygulanabilen diş implantları, hastanın estetik kaygılarını ortadan kaldırır.

İmplant Uygulaması Herkese Yapılabilir Mi?

İmplant uygulaması ile ilgili herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Ancak en doğru kararın verilmesi için hastanın diş hekimi tarafından muayene edilmesi gerekir. İmplant uygulaması, hastanın çene kemiği yoğunluğuna bağlı oluyor. Bu nedenle kemik gelişimi tamamlanmamış genç hastalarda implant uygulanamayabilir. Ayrıca kemik yoğunluğunda azalma yaşanan hastalarda da implant tedavisi tercih edilmeyebilir. Uygulamanın tamamına diş hekiminin tavsiyesiyle hasta karar verecektir.

İmplant Tedavisinin Faydaları

Bu tedavinin en büyük faydası, protez kullanmak zorunda olan hastaları protez takıp çıkarma zorluğundan kurtarması olarak bilinir. Bunun yanı sıra, diş implantları protezlere göre daha dayanıklı oluyor. İmplantlar, hastanın genel konforunu arttırır. Böylelikle hastalar yemek yerken herhangi bir rahatsızlık yaşamazlar.

WhatsApp chat