KOMPOZİT VENNER

Doğal Dişlerinize Estetik Görünüm

Kompozit veneer uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır. Doğal dişlerinize estetik görünüm vermek amacıyla laboratuvar aşamalarını ortadan kaldırıp hekimin klinik şartlarında çoğu zaman lokal anestezi uygulamadan yaptığı kompozit tedavi şeklidir.

Bu uygulamanın asıl amacı, dişlerde meydana gelebilecek bazı şekil bozukluklarını gidermek olarak karşımıza çıkar. Özellikle sağlam dişlerin kesilmesi gibi sorunları ortadan kaldırdığı için kolay ve pratik bir yöntem olarak bilinir.

  • Uzman Hekim Kadrosu
  • Güler Yüzlü Personel
  • Muayene ve Planlama
  • Yüksek Kaliteli Ekipmanlar
  • Estetik Diş Hekimliği
  • Kişiye Özel Gülüş Tasarımı
  • Hasta Memnuniyeti
  • Rahat ve Konforlu Ortam
  • Merkezi Lokasyon

Kompozit Veneer Nedir?

Kompozit veneer uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulamanın asıl amacı, dişlerde meydana gelebilecek bazı şekil bozukluklarını gidermek olarak karşımıza çıkar. Özellikle sağlam dişlerin kesilmesi gibi sorunları ortadan kaldırdığı için kolay ve pratik bir yöntem olarak bilinir.

Ön Diş Kırığı için Kompozit Veneer Tedavisi

Herhangi bir kaza, düşme veya vurma sonucu ön dişlerde kırılmalar meydana gelebilir. Bu kırılma, dişin estetik görüntüsünü kaybetmesine neden olur. Diş hekimleri tarafından yapılan kompozit veneer, sağlam dişlere herhangi bir işlem yapmadan küçük sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Aralıklı Diş Tedavisi için Kompozit Veneer

Bu uygulamanın tercih edildiği diğer bir alan ise aralıklı dişler olarak karşımıza çıkıyor. Aralık dişler, estetik olarak sorun yarattığı kadar diş sağlığı açısından da sorun yaratabiliyor. Ön dişlerdeki aralıklar estetik açıdan çekici olmayan bir görüntü yaratıyor. Arka dişlerdeki aralıklar ise diş çürüklerine neden olabiliyor. Kompozit diş uygulamaları sayesinde hem estetik açıdan hem de diş sağlığı açısından tedavi sağlanıyor.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama sırasında hastanın kırık veya aralık dişine özel bir kompozit madde uygulanıyor. Bu madde özel bir dolgu malzemesinden oluşuyor. Uygulama sırasında herhangi bir anestezi kullanılmıyor. Ayrıca bu yöntemde hastanın kendi dişleri üzerinde herhangi bir aşındırma veya kesme işlemi yapılmıyor.

Veneer Ne Kadar Süreyle Kullanılır?

Yapılan veneer uygulamasının kullanım süresinin hastanın günlük alışkanlıkları belirliyor. Genellikle bu uygulama, 5 ila 10 yıl arasında kullanılabiliyor. Ancak hastanın aşırı sert yiyeceklerden ve aşındırıcı içeceklerden kaçınması gerekir. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi durumunda veneerler 10 yıl boyunca kullanılabilir.

Uygulamanın Avantajları

Kompozit diş kaplaması uygulamasının en büyük avantajı, sağlam dişlere herhangi bir işlem yapılmaması olarak karşımıza çıkar. Ayrıca porselen diş kaplamasıyla karşılaştırıldığında, veneer uygulamasında kullanılan kompozit malzeme dış etkenlerden daha az etkileniyor. Böylelikle kompozit malzeme daha az renk değiştiriyor ve doğal diş rengine yakın bir rengi koruyor.

Kimler Veneer Yaptırabilir?

Veneer uygulaması her yaş grubuna yapılabilir. Dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan ya da diş kırıklarına sahip kişiler, diş hekimi uygun gördükten sonra bu uygulamayla daha estetik görünen dişlere kavuşur.

 

 

WhatsApp chat