PEDODONTİ

Çocuk Diş Tedavisi

Perodonti, çocuk diş hekimliği de olarak bilinen 0-16 yaş arasındaki çocukları kapsayan alan olarak adlandırılır. Yetişkin ve çocuk dişleri farklı yapılara sahip olduğu için farklı tedavilerin düzenlenmesi gerekir. Bu nedenle çocuğunuzun ağız ve diş sağlığını korumak için düzenli olarak uzman bir diş hekimi tarafından muayene edilmesi önerilir.

 

  • Uzman Hekim Kadrosu
  • Güler Yüzlü Personel
  • Muayene ve Planlama
  • Yüksek Kaliteli Ekipmanlar
  • Estetik Diş Hekimliği
  • Kişiye Özel Gülüş Tasarımı
  • Hasta Memnuniyeti
  • Rahat ve Konforlu Ortam
  • Merkezi Lokasyon
Pedodonti Muayenesi

Perodonti muayenesi kapsamında, çocukların süt dişlerinin ve kalıcı dişlerinin korunması sağlanır. Özellikle biberon çürüğü olarak da bilinen erken dönem bebeklik çürüğünün teşhisi ve tedavisi için bu muayene önerilir.

Tedavinin yanı sıra pedodonti uygulamaları kapsamında koruyucu önlemler de alınmaktadır. Böylelikle çocuğun kalıcı dişlerinin daha sağlıklı ve estetik bir şekilde çıkması desteklenir. Süt dişleri, çocukluk döneminde oldukça önemli olduğu için düzenli muayenelerle çocuğunuzun süt dişlerinin sağlığının korunması önemli bir hal alabilmektedir.

Yaş Grubuna göre Pedodonti Tedavileri

Diş hekimi tarafından yapılan muayenenin ardından, çocuğun yaş gurubuna ve diş gelişimine göre en uygun tedavi düzenlenir. 0-16 yaş gibi geniş bir aralığı kapsadığı için her yaş grubuna uygun tedavi planlaması yapılır. İlk çocukluk döneminde süt dişleri korunurken ilerleyen yaşlarda ortodonti tedavileriyle diş ve çenede oluşan yapısal bozukluklar giderilir.

Süt Dişi Çekimi

Tedavinin yanı sıra diş hekimleri süt dişlerini de çeker. Dişlerin hekim tarafından çekilmesi, ileride yaşanabilecek diş ve diş eti sorunlarının engellenmesine yardımcı olur. 6-8 yaş çocuklarının süt dişleri, çocukların korkusunu azaltacak şekilde uzman diş hekimleri tarafından çekilir. Çekim işlemi sırasında, çocuğun ağrı ya da acı hissetmemesini sağlamak adına lokal olarak tek diş anestezisi uygulanır.

Kanal Tedavisi

Çocukların kalıcı dişleri çıktıktan sonra yani 10-12 yaş ve sonrasında da diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmesi gerekiyor. Diş tedavisinin durumuna göre ve çocuğun yapısına göre, 16 yaşına kadar çocuk dişi tedavisi uygulanır. Bazı durumlarda kalıcı dişlere kanal tedavisi de yapmak gerekir. Diş hekimi muayenesi, çocuğunuza en uygun diş tedavisinin belirlenmesini sağlar.

 

WhatsApp chat