ZİRKONYUM KURON KAPLAMA

Sağlıklı ve Doğal Güzellik

Zirkonyum kuron, estetik diş hekimliği kapsamında yaygın olarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda zirkonyum dişler ve zirkonyum diş kaplaması olarak da bilinir. Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen hastalar, bu yöntemi tercih etmektedir. Metal içermeyen zirkonyum malzemesi, kolay ve konforlu kullanım nedeniyle hastalara estetik bir gülüş sağlar. Ayrıca kaplamalar her hastanın dişine ve ağız yapısına özel olarak yapıldığı için benzersiz sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

before after
  • Uzman Hekim Kadrosu
  • Güler Yüzlü Personel
  • Muayene ve Planlama
  • Yüksek Kaliteli Ekipmanlar
  • Estetik Diş Hekimliği
  • Kişiye Özel Gülüş Tasarımı
  • Hasta Memnuniyeti
  • Rahat ve Konforlu Ortam
  • Merkezi Lokasyon
Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Normal diş kaplama uygulamalarına benzer şekilde zirkonyum kuron uygulamalarında da dişler bir miktar küçültülür. Küçültme işlemi, dişlerin kesilmesiyle gerçekleşir. Kesim işlemi tamamlandıktan sonra yeni yapılacak kaplamalar için ölçü alınır. Bu işlemden sonra diş etlerinin iyileşmesi için bir süre beklenir. İyileşme süresi tamamlanınca ve yeni zirkonyum kaplamalar hazır olunca, bu kaplamalar hastanın dişine uygulanır.

Zirkonyum Kuron Türleri

Zirkonyum diş kaplaması, zirkonyum ön diş kaplaması ve zirkonyum arka diş kaplaması şeklinde uygulanmaktadır. Ön dişlerde amaç, hastanın dişlerine estetik bir görüntü katmak olarak karşımıza çıkar. Yapılan uygulama sayesinde, diş şeklinde bozuklukları ortadan kaldırır.

Zirkonyum arka diş kaplaması ise arka dişlerde yaşanabilecek kırıklara uygulanır. Dayanıklı malzeme yapısı nedeniyle, bu kaplamalar arka dişlerin tedavisinde de sıklıkla tercih edilir.

Uygulamanın Faydaları

Zirkonyumdan yapılan kuron uygulamasının en büyük faydası, kullanılan malzemenin diş çevresinde dokuyla biyolojik olarak ​uyumlu olması olarak karşımıza çıkar. Diğer bir fayda ise kullanılan malzemesinin yüksek kalitesi olarak sayılır. Yüksek kaliteli ve dayanıklı zirkonyum sayesinde, yapılan kuronlar uzun yıllar boyunca kullanılır. Bu uygulama sonrasında diş eti çekilmesi problemi riski oluşmaz.

Zirkonyum Kuronlar Ne Kadar Süreyle Kullanılır?

Doğru bir diş ve ağız bakımıyla zirkonyum kaplama uygulamasını uzun süre kullanmak mümkün olabilmektedir. Düzenli diş hekimi kontrolü ve evde yapılan ağız bakımı, kullanım süresini arttırır. Diş eti dokusuyla uyum sağlayan bu malzeme, metal içermediği için herhangi bir metal alerjisine neden olmaz. Aynı zamanda çay, kahve ya da sigara gibi maddelerin neden olduğu renk değişiminden de etkilenmez.

WhatsApp chat